Nie ukrywam, że od dziecka pasjonowały mnie stare, dziwne miejsca jak Stonehenge, piramidy i podobne im lokacje. Przyjeżdżając do Gdańska nie spodziewałem się, że są w Polsce i to całkiem niedaleko, właśnie kamienne kręgi. Chodząc pomiędzy menhirami i kurhanami, ma się dziwne wrażenie pewnego napięcia, które potęguje dodatkowo grobowa cisza. Stojąc tam, obok kręgu strażnika nie słyszałem ani jednego ptaka, których trele pełno było w drodze do kręgów.

Klikając w zdjęcia możesz je powiększać.

węsiory piotr kosek

węsiory piotr kosek

IMGP1286

IMGP1288

IMGP1290

[sociallocker id=”1723″]

IMGP1301

IMGP1304

[sociallocker id=”1723″]

IMGP1399

IMGP1299

Do Węsiorów, gdzie znajdują się kamienne kręgi, z całą pewnością wrócę jeszcze nie raz, zwłaszcza, że mam do nich około 60 km. Teraz pytanie do Was. Znacie ciekawe, niecodzienne obiekty w Polsce, do których mógłbym pojechać i sfotografować/sfilmować?

[/sociallocker]

4 komentarze

 1. Justyna Romanowska

  Dla mnie cała wschodnia i południowo-wschodnia Polska jest takim zagłębiem magicznych miejsc, co dziwniejsze, nigdy mnie tam nie było i to na razie takie wyobrażenie idealne. Czekam na jakiś cichy świt, w którym założę plecak i pojadę to sprawdzić. Gratuluję zdjęć, oddają klimat miejsca. Szczególnie podoba mi się przedostatnie.

  Odpowiedz
   • Justyna Romanowska

    „Wsią wesołą” bym tego nie nazwała, ale fakt, rzecz raczek o wsi niż o kupie kamieni, choć czasem od jednego do drugiego niedaleko 😉 Jak coś znajdę w Twoim klimacie, to dam znać 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany