Każdy kto ogląda mecze, zapewne nie raz natknął się na kibiców wbiegających na boisko piłkarskie w czasie rozgrywek, zwłaszcza tych na najwyższym szczeblu. To samo miało miejsce podczas dzisiejszego finału mundialu Niemcy-Argentyna. Około 80 minuty na boisko wbiegł żądny sławy, szumu czy czegoś bliżej nieokreślonego, kibic. 

kibic wdziera się na bosiko mundial finał 2014

Pajac z meczu Francja – Szwajcaria. Zdjęcie NY Daily News.

Organizatorzy meczu postanowili nie pokazywać tego w relacji, dowiedzieliśmy się o tym od komentatorów, którzy stwierdzili, że organizator nie pokazał całej akcji bo wstydził się, że jego zabezpieczenia zawiodły i ktos wdarł się na murawę. Moim zdaniem Panowie komentatorzy – jedno wielkie chrzanienie. Takie akcje może są fajne dla niektórych oglądających mecz, ale niekoniecznie dla piłkarzy, osób zabezpieczających mecz i wreszcie samych organizatorów. Nie wiadomo przecież, czy taki dowcipniś, czy też po prostu pajac, chce tylko pobłaznować, czy też nie wbiegł na boisko z nożem albo inna bronią, którą w jakiś sposób wniósł na stadion. Nie wspominając już o tym, że takie wydarzenia mogą dekoncentrować graczy, a gra idzie o najwyższą przecież stawkę. To finał.

Moim zdaniem organizator nie pokazał całej akcji, żeby nie dać kibicowi satysfakcji z pojawienia się w telewizji. W końcu najczęściej robią takie akcje właśnie po to. Może jeśli wszyscy organizatorzy przyjęliby taką taktykę, zmniejszyłoby to ilość potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń tego typu. A teraz wracamy do meczu i nienawidźcie mnie bo jestem za Niemcami 😉

Opt In Image
Zapisz się na newsletter!
Chcesz wiedzieć czy kosmici są prawdziwi i kto zabił Kennedyego? Zapisz się!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany