Kilka dni temu wzięliście udział w publicznej ankiecie. Przez dziesięć dni 30 azjatyckich współpracowników bloga, zliczało Wasze ankiety i właśnie przed chwilą przesłali mi jej ostateczne wyniki.

Ankieta pokazała mi, że obrany przeze mnie kierunek z grubsza pokrywa się z Waszymi oczekiwaniami. To dobrze. Oznacza to, że ja mam dobrych czytelników, którym pasuje to co robię, a Wy miejsce, do którego możecie wracać i zastać to co lubicie.

W pierwszym pytaniu, chciałem dowiedzieć się jakiej jesteście płci. Okazuje się, że przeważają panowie. Co ciekawe, po komentarzach wydawać by się mogło, że jest na odwrót.

1kobietamezczyzna

Drugie pytanie dotyczyło wieku, co wiele pań skwitowało komentarzem „dam nie pyta się o wiek”. Otóż w ankiecie jest równouprawnienie pod każdym względem. Druga sprawa, że niektóre pisały to w ten sposób, że absolutnie nie zaliczały się do grupy dam. Cieszy, że nie mam czytelników poniżej 15 roku życia. Z drugiej strony nie czytają mnie (lub nie wzięli udziału w ankiecie) ludzie powyżej 44.

2wiek

Następnym pytaniem były źródła, z których dowiedzieliście się o blogu. Króluje Facebook z prawie 70% głosów. 0% zgarnęły fora internetowe, Google+ i Twitter. Tutaj się nie dziwię.

3 skad sie dowiedziales

Następnie dowiedziałem się, jak często do mnie zaglądacie. Cieszy, że aż połowa z Was robi to kilka razy w tygodniu. Aż 11% robi to codziennie. Rzadziej niż raz w miesiącu zagląda tylko 6%. Widocznie lubią czytać więcej na raz. 4 jak czesto odwiedzasz

W pytaniu o elementy bloga jest całkiem wyrównany wynik. Nie ma niczego rażącego, ale nie ma też niczego co otrzymałoby maxa. Na 10 punktów największą średnią otrzymały zdjęcia. Jest motywacja, by starać się bardziej. Cieszy też, że nie ma nic, co uznaliście za totalnie kiepskie. Piszcie co chcielibyście abym poprawił w funkcjonalności bloga. Dostała ona bowiem najniższą notę.

5czescibloga

5 pytanie dotyczyło długości tekstów na blogu. Miażdżąca większość uznała, że są w sam raz. 18% chce tekstów dłuższych, nikt natomiast nie chciał krótszych. To bardzo dobrze. Mi pasują takie jak są teraz, cieszę się więc, że aż tyle z Was będzie tym faktem usatysfakcjonowana.

6 teksty powinny byc

Pytań o teksty ciąg dalszy. Tym razem o ich częstotliwość. Tutaj Wasze oczekiwania ponownie zbiegają się z moimi planami. Teksty pojawiać się będą co dwa dni. W czerwcu z racji na przeprowadzkę nie będzie to możliwe, ale od lipca spodziewajcie się aktualizacji co drugi dzień.

7 teksty powinny sie pojawiac

W ostatnim pytaniu chciałem się dowiedzieć, które teksty podobają się Wam najbardziej. Jednak to pytanie zupełnie mi nie pomogło. Chcę zrezygnować z jednej tematyki, ale wciąż się waham. Myślałem, że może zmiażdżycie ją w ankiecie i z czystym sumieniem ją wyrzucę. Niestety dostała całkiem sporo punktów i teraz jestem w kropce. Ostatnie dwa słupki to odpowiednio: pomarańczowy – wywiady i jasnoniebieski – recenzje. Najmniej punktów dostały grafikony, które personalnie są jedną z moich ulubionych kategorii.

8 jakie teksty najlepsze

W ostatnim pytaniu mogliście napisać coś od siebie. Wielu przesyłało swoje rady i dzięki za poświęcony na ich napisanie czas. Niektóre już wkrótce zobaczycie wdrożone na blogu, zbiegały się z wizją jaką mam na jego rozwój. Dzięki wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie. Dzięki za wszystkie słowa krytyki i pochwały, oraz dzięki za wszystkie podziwiania. No dobra było tylko jedno, ale i tak się liczy 😉 Do przeczytania w poniedziałek.

photo credit: *Light Painting* via photopin cc

Opt In Image
Zapisz się na newsletter!
Chcesz wiedzieć czy kosmici są prawdziwi i kto zabił Kennedyego? Zapisz się!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany