NASA zaprezentowała plakaty, na wzór plakatów propagandowych, zachęcające do wiązania swojej przyszłości z kosmiczną eksploracją. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie kosmicznym górnictwem, nie wydają się być aż tak niepotrzebne. Fakt, że wydobycie będzie raczej zautomatyzowane nie oznacza, że w procesie nie będzie potrzeba wielu inżynierów.

Wędruj przez największy kanion w Układzie Słonecznym – Valles Marineris na Marsie. Ujrzysz tam przepiękne, błękitne zachody słońca i dwa księżyce Marsa, Phobosa i Deimosa na nocnym niebie.

Witamy nocne sowy! Jeśli chciałbyś żyć na księżycu Marsa Phobosie, miałbyś widok z okna na placówkę wydobywczą i Marsa w tle. Mieszkańcy na powierzchni Marsa, widzieliby wschód Phobosa aż dwa razy dziennie!

Lubisz pielęgnować ogródek? W takim razie to jest dla Ciebie! W kosmosie możesz hodować pomidory, sałatę, groszek i rzodkiewki, dokładnie tak samo jak robiłbyś to w przydomowym ogródku. Nowe sposoby na hodowlę warzyw będą wymagane, aby utrzymać przy życiu dzielnych, kosmicznych podróżników.

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie – co znajduje się tam daleko? My również je sobie zadawaliśmy! Nasza ciekawość prowadzi do odkrywania nowych miejsc, takich jak Mars i jego księżyce Phobos i Deimos. Chcemy ciągle odkrywać co leży za kolejną doliną, kraterem czy górą. Póki co za pomocą łazików, ale wkrótce również dzięki ludziom.

Nauka jest nieziemska! Uczenie się, może zabrać nas w miejsca o jakich nawet nie marzyliśmy. Miejsca takie jak np Mars i jego księżyce. Nieważne gdzie żyjemy, zawsze możemy nauczyć się czegoś nowego. Zwłaszcza jeśli przy boku mamy nauczycieli-bohaterów, którzy nas poprowadzą i zachęca do marzeń i rozwoju!

Ludzie utalentowani będą zawsze potrzebni podczas podróży na Marsa. Nieważne czy chodzi o naprawienie anteny w ekstremalnym środowisku tej planety, czy o założenie bazy na księżycu Phobosie, najważniejsze jest posiadanie umiejętności i chęci do stawiania czoła takim sytuacjom!

Jesteś kimś, kto potrafi składać rzeczy do kupy i rozwiązuje problemy, zapewniając przetrwanie? Odważ się wykuwać naszą przyszłość, za pomocą narzędzi z ery kosmicznej. Buduj statki, które wyniosą nas na Marsa i sprowadzą z powrotem na Ziemię oraz habitaty, które pozwolą nam przetrwać w niesprzyjających warunkach czerwonej planety.

Potrzeba nam wielu rzeczy aby dostać się na Marsa, ale kluczowy jesteś Ty!

Jeśli chciałbyś wydrukować sobie taki plakat, to poniżej znajdziesz linka do strony NASA, gdzie można pobrać je w dużej rozdzielczości. Nie zapomnij też odwiedzić kanału Astrofazy, żeby być na bieżąco z nowościami!