Projekt Astrofaza - Astrofaza
Astroszop
projekt_astrofaza

Projekt Astrofaza

Uważam, że pierwszym i najważniejszym krokiem, który trzeba postawić na początku robienia czegokolwiek, jest odpowiedzenie sobie na pytanie „dlaczego?”. Dlaczego powstała Astrofaza?
Kiedy Neil Armstrong postawił stopę na powierzchni Księżyca i wypowiedział historyczne słowa o małym kroku dla człowieka, a wielkim skoku dla ludzkości, zainspirował tysiące, jeśli nie setki tysięcy, młodych ludzi do dalszego zgłębiania wiedzy na temat wszechświata i naszej rzeczywistości.
Lądowanie na powierzchni komety, przelot obok Plutona, czy misja do planetoidy Ceres, są w większym lub mniejszym stopniu efektem tamtych pamiętnych słów.
Tworząc Astrofazę, chciałem zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata i jego tajemnic. Sprawić choć w małym stopniu, by kosmos znów stał się sexy tematem. Wierzę, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych do mnie popularyzatorów astronomii, doprowadzą rodzaj ludzki do nowych odkryć i nowego domu.
Przez prawie 8 lat trwania projektu w Astrofazie zmieniło się niemal wszystko. Była to droga od samotnego twórcy nagrywającego w swoim gdańskim pokoju do studia z prawdziwego zdarzenia w centrum Płocka i prężnie działającej ekipy. Niezmienne pozostaje tylko nasze podejście do nauki i tworzonych na jej temat treści. Tak samo jak na początku, tak i teraz chcemy pokazywać jej piękno w najlepszej możliwej dla nas jakości. A czujemy, że prawdziwa przygoda z Astrofazą dopiero się zaczyna!
Patronite

Patronite

Zostań Patronem Astrofazy! Pomóż rozwijać projekt i zyskaj dostęp do bonusowych treści!
Zobacz szczegóły!